NATURA JEST KOBIETĄ

Cieszymy się, ze jesteśmy na tym świecie;
jesteśmy z nim związani niezliczonymi nićmi,
które rozciągają się od ziemi do gwiazd.

Rabindranath Tagore

EkoEgo – ekologiczne sukienki z naturalnych tkanin

Kobiety były zawsze blisko związane z naturą. Wrodzona intuicja sprawia, że czujemy z przyrodą niezwykłą więź, a nasze ciała symbolicznie wyrażają zachodzącą w niej cykliczność. Natura jest zmienna - tak jak my. A jej dzikość wciąż żyje w naszych sercach, dając nam niespożytą energię i siłę do realizowania życiowych celów.

Jesteśmy dumne z unikalnej relacji, jaka łączy nas z przyrodą i świadomie wybieramy styl życia bliski naturze. Wiemy, że tkaniny, jakimi się otaczamy, mają wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego chętnie sięgamy po materiały przyjazne środowisku. Wybieramy je, ponieważ to, co naturalne jest dla nas dobre - pozwala naszej skórze oddychać i chroni ją przed alergiami. Właśnie dlatego na nowo odkrywamy przyjemność noszenia ekologicznych sukienek z lnu, konopi, jedwabiu, bawełny oraz wełny.

Natura zawsze pełniła ważną rolę w projektowaniu i tworzeniu naszych ubrań, lecz z czasem postanowiłyśmy zacząć celebrować łączące nas więzi. I tak powstała kolekcja EkoEgo – wychodząca raz w roku linia strojów szytych wyłącznie z tkanin przyjaznych środowisku. Tworzymy ją z ekologicznych tkanin, aby pokazać, że naturalne piękno drzemie w każdej z nas.
Moda eco? Naturalnie! Bogactwo form i kolorów występujących w przyrodzie stanowi od wieków niewyczerpane źródło inspiracji dla artystów. Nas także fascynuje doskonałość barwnych połączeń i harmonia kształtów, których przejawy znajdujemy w fantazyjnych pąkach kwiatów oraz minimalistycznej prostocie krajobrazu. Kolory wykreowane przez naturę wielokrotnie pojawiały się w projektach sukienek szytych na miarę przez Odzieżowe Pole. Brąz kory lśniącej rosą o poranku, ciepłe promienie zachodzącego słońca czy biel piasku pokrywającego nadmorskie wydmy – oto przykłady palety barw widocznej w naszych kolekcjach ubrań.


Slow fashion in Warsaw w 3 odsłonach

Kolor to jednak nie wszystko. Tajemnica piękna naturalnych ubrań tkwi w odpowiednim doborze tkanin. Dzięki wiedzy popartej doświadczeniem potrafimy dopasować ich wygląd, fakturę oraz rodzaj splotu do specyfiki sylwetki klientki, eksponując tkwiące w niej piękno. Chętnie wybieramy tkaniny o naturalnym, niepowtarzalnym wyglądzie, ponieważ to właśnie w nim tkwi tajemnica ich szlachetności. Jedwabne tuniki, lniane żakiety, bawełniane sukienki i wełniane płaszcze kryją w sobie historie o zmienności pór roku, harmonii tkwiącej w naturze oraz dzikości jej serca. Odpowiednio dobrane, podkreślą Twoją osobowość oraz w szlachetny sposób wyeksponują piękno – z klasą, ale i „z pazurem”.


Kochamy naturę tak samo jak kobiecą modę, dlatego szyjemy sukienki dobrej jakości, które zachowują swój pierwotny fason przez wiele lat. W przeciwieństwie do ubrań z sieciówek, wyglądają doskonale nawet po wielu praniach i pozostają tak samo wygodne, jak w dniu zakupu. Ponadczasowy krój jedwabnych żakietów, tunik i sukienek sprawia, że nasze klientki noszą je niezależnie od upływu lat i zmieniających się trendów. Ubrania wysokiej jakości dłużej zachowują trwałość, dzięki czemu możesz kupować ich mniej, realizując ideę nurtu slow fashion.

Filozofia marki Odzieżowe Pole jest też zbieżna z koncepcją less waste, która zakłada ograniczenie liczby odpadów. Do tworzenia naszych kolekcji często wybieramy ekskluzywne tkaniny stockowe, które odkupujemy od włoskich i francuskich projektantów. Dzięki temu możemy zaoferować klientkom unikalną wartość w postaci strojów uszytych z limitowanej ilości tkanin. A jednocześnie zmniejszyć liczbę odpadów, nadając wyprodukowanym już surowcom nową, atrakcyjną formę.Powróćmy jeszcze do koncepcji slow fashion. Jej przejawem jest także skrócenie łańcucha dostaw, co pozwala zmniejszyć ilość zużywanej energii i zanieczyszczeń emitowanych podczas transportu. Ubrania szyte w Polsce są dostępne na miejscu – nie trzeba ich transportować z innych kontynentów, zużywając przy tym mnóstwa paliwa lotniczego.

Sukienki szyte w Warszawie to nie tylko ekologiczny wybór, ale także komfort związany z indywidualnym podejściem do potrzeb klientek. Przyjdź do naszego atelier w Warszawie i zobacz, jak powstają ubrania szyte na miarę nowoczesnych kobiet, które chcą podkreślić strojem osobowość i naturalne piękno.